niedziela, 29 listopada 2015

Niedziela dla włosów (6) Miodowanie

Witajcie w ostatni listopadowy weekend :) Mój tydzień minął w stresie, przyszły zapowiada się jeszcze gorzej, ale gdy już minie na chwilę odetchnę. Sobota, choć pełna nauki, zaowocowała również w pewien włosowy eksperyment, o którym chciałabym wam trochę opowiedzieć. W piątek zauważyłam, że włosom zdecydowanie brakuje nawilżenia, więc zaczęłam myśleć, co by tutaj zrobić i jak je dopieścić humektantami. Wpadłam na pomysł "miodowania".


Pielęgnacja zaczęła się już w piątek wieczorem. W skalp wtarłam kozieradkę, a na długość nałożyłam olej Babydrem Fur Mama, który ostatnio jest moim zdecydowanym ulubieńcem i najprzyjemniej mi się go używa do olejowania.


Rano przygotowałam mieszankę: 1 łyżka miodu, 1 łyżka maski Kallos Aloe oraz kilka kropel cytryny. Miód i cytryna razem mają właściwości rozjaśniające i choć zdawałam sobie sprawę, że po jednym razie raczej nie uda mi się zauważyć różnicy, nie obraziłabym się gdyby tak było :) Całość wymieszałam, powstała dość lejąca konsystencja, obawiałam się, że będzie spływać z włosów, ale nic takiego nie miało miejsca. Miksturę nałożyłam na wilgotne włosy. Miód w wyniku reakcji z wodą wytwarza wodę utlenioną (jednak o wiele, wiele słabszą niż te sprzedawane w aptece, więc nie ma się o co martwić), co powoduje rozjaśnienie. Odrobinę mieszanki wtarłam również w skalp i trzymałam ją tak pod ciepłym kompresem około 1.5-2 godzin.
Następnie włoski dokładnie spłukałam, skórę głowy umyłam szamponem Isana Med z mocznikiem, a długość spływającą pianą. Na odsączone włosy nałożyłam maskę Biovax Gold i posiedziałam z nią około godziny.


Zdjęcia wyszły niezbyt ciekawie, w słabej jakości, nie oddają tego jak włosy wyglądały naprawdę. Wybrałam dwa, moim zdaniem najlepsze. Przy takiej pogodzie i słabym świetle już po 15, używanie lampy jest konieczne :( Nie zmienia to faktu, że z pielęgnacji jestem bardzo zadowolona, włosy już dawno nie były takie nawilżone, mięsiste i lejące za razem. Po wyschnięciu nie były ani trochę splątane, nie miałam żadnego problemu z rozczesaniem. Skalp się trochę "uspokoił" i przestał swędzieć. Pomimo głębokiego nawilżenia włosy nie były ani trochę spuszone. "Miodowanie" na stałe zagości w moich włosowych rytuałach :)

Używacie miodu do pielęgnacji swoich włosów? :)

Całusy, Julka.

niedziela, 22 listopada 2015

Niedziela dla włosów (5) Nowość, czyli Biovax Gold

Witajcie. Dzisiejsza NdW odbyła się w sobotę, dlatego że bałam się iż w niedzielę znowu nie będę miała czasu na opisanie mojej pielęgnacji. Ale jestem, pielęgnacja się odbyła, a jakie były jej efekty?
Już za chwilę się dowiecie.


Na sam początek, na suche włosy nałożyłam olej ze słodkich migdałów, a w skórę głowy wtarłam kozieradkę. Kurację kozieradką rozpoczęłam w poniedziałek, ze względu na to, że i mnie w końcu dopadło jesienne wypadanie. Zależało mi na tym, żeby moja wcierka była bez alkoholu, dlatego że mój skalp nie jest w najlepszej kondycji i gdybym dodatkowo wysuszyła go alkoholową wcierką, za jakiś czas mogłoby dojść do katastrofy.
Po jakiś dwóch godzinach, może troszkę więcej, włosy zmoczyłam i na długości umyłam je Kallosem Keratin, a skórę głowy Alterrą Morela&Pszenica, którą uwielbiam. Ma świetną konsystencje, dobrze się pieni i używanie tego szamponu nie jest dla mnie udręką tj. np. używanie Babydream.
Po osuszeniu włosów ręcznikiem nałożyłam na nie moją nową i pierwszą maskę od Biovax Glamour, wersję Gold. Ma ona gęstą, zbitą konsystencję i nie wiedziałam z początku jaka ilość będzie optymalna. Nałożyłam jej naprawdę mało i bałam się, że po prostu za bardzo oszczędziłam i nie zadziała, ale nic takiego się nie stało. Maska o pięknym zapachu, ze złotymi drobinkami była na moich włoskach około godziny pod ciepłym kompresem.

Po spłukaniu, zabezpieczeniu końcówek olejkiem z Mariona i wysuszeniu chłodnym nawiewem włosy prezentowały się tak:


Wyglądały naprawdę cudownie. Miękkie, dociążone, wygładzone, błyszczące. Do tego pofalowały się jeszcze mocniej niż zawsze i wydaję mi się, że może  być to zasługą tego, że Biovax, którego użyłam nie ma w swoim składzie silikonów. Na zdjęciu te fale nie są aż tak widoczne, dlatego że przed wykonaniem rozczesałam je Tangle Teezerem. Dzięki waszym uwagą w końcu zrozumiałam, że nigdy nie będę miała pięknej tafli, dlatego że moje włoski to falowańce! I muszę koniecznie zacząć wgłębiać się w temat wydobywania skrętu.


A jak wasza dzisiejsza pielęgnacja? Wszystko się udało? :)

Buziaki, Julka.

sobota, 21 listopada 2015

Lista marzeń na listopad/grudzień

Cześć kochane. W końcu mam chwilkę dla siebie i mogę coś napisać na bloga. Aktualnie mam bardzo dużo nauki i nie zapowiada się, żeby było tego mniej, więc nie mogę sobie pozwolić na częste tworzenie postów, jednakże w tym całym natłoku obowiązków nie zapominam o pielęgnacji włosów. Dzisiaj chciałabym wam pokazać kilka produktów, które znajdują się na mojej wishliście i które z chęcią przygarnęłabym do swojej (bądź co bądź) niedużej kolekcji. Mam nadzieję, że uda mi się je zdobyć w najbliższym czasie, idą święta, więc może zrobię sobie sama prezent pod choinkę :D


Jako pierwsze na moją listę trafiają maski Biovax. Bambus & Olej Awokado to zupełna nowość na rynku, a ze względu na to iż moje włosy uwielbiają olej awokado, myślę, że to może być strzał w dziesiątkę. Dzisiaj kupiłam swoją pierwszą maskę Biovax Glamour, którą zamierzam testować w akcji Anwen klik. Wahałam się między Gold, a Orchid, ale ostatecznie decyzja padła na tą pierwszą, a druga pozostała na liście zakupów. Miałam okazji używać jak na razie wersję pomarańczową i zieloną tej firmy, ale chcę więcej i więcej, moja biovaxowa kolekcja na pewno wkrótce się powiększy :)


Muszę wam się przyznać, że akcja pt. "Denkowanie olei" idzie mi całkiem dobrze! Została mi resztka oleju ze słodkich migdałów i Baby Dream fur Mama i trwam w postanowieniu, że dopóki ich nie wykończę, nie kupię nowego. Już od dawna mam ochotę na olejek odbudowujący z Yves Rocher i czuję, że niedługo w końcu będzie mój :) Zobaczymy czy gotowa mieszanka olei sprawdzi się tak dobrze jak BDFM. Obawiam się że jak na swoją cenę, bo jest to około 30zł, będzie mało wydajny, ale i tak chcę go przetestować.


Czarna marokańska maska od Planety Organicy. Muszę przyznać, że w temacie rosyjskich producentów i kosmetyków jestem zielona, jeszcze nigdy nie miałam żadnego produktu od tego producenta i pewnie dlatego ta zachwalana maska tak mnie kusi.


Maska nawilżająca od Ecolab. Skład: Woda brzoskwiniowa, olej z pestek brzoskwini, olej ze słodkich migdałów, masło shea, olej sezamowy, olej arganowy, ekstrakt z korzenia imbiru, mleczko pszczele, gliceryna. Myślę, że nie trzeba nic więcej dodawać :-) Maska emolientowo-humektantowa, bez skazy, jestem pewna, że pokochała by się z moimi włosami od pierwszego użycia...



Zielona glinka! Do zakupu glinki zbieram się już jakiś czas i jeszcze tego nie zrobiłam, bo ciągle o niej zapominam. Mam milion pomysłów jak jej używać i mam nadzieję, że jej wspaniałe właściwości pomogą mi z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy. Glinkę firmy Nacomi kiedyś zdaje się widziałam w Hebe, więc muszę tam wkrótce po nią wrócić.

Od niedawna na blogosferze zrobiło się głośniej o niejakich peelingach do ciała BodyBoom. Zbierają one wspaniałe recenzje, podobno już po pierwszym użyciu skóra jest jędrniejsza, a po kilku - mniej widoczny cellulit. Zmagam się ze zrogowaceniem skóry i tj. latem odczuwam jego mniejsze skutki, zimą moje nogi są szorstkie i okropkowane w małych krostkach. Chciałabym wypróbować ten peeling i sprawdzić, czy naprawdę jest taki świetny i czy uporałby się z moim nieprzyjemnym problemem. Najbardziej przemawia do mnie jak na razie oryginalna wersja.

klik

To już cała moja lista marzeń, choć pewnie dobrze wiecie jak to jest - co chwilę dochodzi do niej coś innego, nowego, wspaniałego. Ale jak na razie do odhaczenia pozostawiam produkty, które opisałam do góry i mam nadzieję, że uda mi się je upolować. Trzymajcie kciuki!

A wy o czym marzycie?
A może macie jakiś produkt, który wymieniłam? :)

Buziaki i pozdrowienia, Julka.

poniedziałek, 9 listopada 2015

Bania Agafii: Odżywczy balsam do włosów

Cześć kochane. Dzisiaj chciałabym wam trochę opowiedzieć o pierwszym z balsamów Agafii, który miałam okazję przetestować. Bogaty w oleje i witaminy skład z początku mnie zachwycił i byłam pewna, że produkt sprawdzi się świetnie. Czy moje przypuszczenia okazały się trafne? Czytajcie dalej, a na pewno się tego dowiecie.


Opis producenta:


Skład:
Aqua - woda 
Cetearyl Alcohol - emolient
Glycerin -  gliceryna
Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Quaternium-87 - antystatyki, konserwanty
Hydroxyethylcellulose - substancja konsystencjotwórcza
Cetrimonium Bromide - antystatyk
Organic Amaranthus Caudatus Seed Oil - olej z amarantusa
Organic Oxycoccus Palustris Seed Oil - olej z nasion żurawiny
Organic Primula Vulgaris Oil - olejek z pierwiosnka
Organic Panax Ginseng Oil - olejek z żeń-szenia
Organic Pulmonaria Officinalis Oil - olej z miodunki plamistej
Organic Pinus Palustris Oil - olejek z orzechów cedrowych
Organic Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil - olej z białego lnu syberyjskiego
Benzyl Alcohol - rozpuszczalnik, alkohol
Sorbic Acid, Benzoic Acid, Citric Acid - substancje zakwaszające
Parfum - zapach

Konsystencja, opakowanie, zapach: 
Saszetka o pojemności 100ml, wygodna w użytkowaniu, bez problemu idzie wydobyć cały produkt ze środka. Konsystencja w odcieniu delikatnego żółtego, dość rzadka, ale nie lejąca, przy pierwszym użyciu nie wiedziałam jaka ilość będzie optymalna i nałożyłam za mało balsamu, ale potem już nie miałam z tym problemu. Zapach jak dla mnie bardzo przyjemny, kwiatowy, ani trochę niesztuczny i niechemiczny.

Wydajność:
Pomimo tego, że w opakowaniu jest tylko 100 mililitrów produktu, a ja zawsze nakładam dużą ilość kosmetyku, balsam wystarczył mi na aż pięć razy. Na początku byłam przygotowana, że starczy mi go na trzy mycia maksymalnie, cóż, mile się zaskoczyłam :-)

Działanie:
Czyli najważniejsze. Cóż, muszę przyznać, że z balsamem tym wiązałam ogromne nadzieje i oczekiwałam od niego efektu "wow", ze względu na świetny i prawie całkowicie naturalny skład. Trochę się rozczarowałam i za pierwszym razem i za każdym kolejnym. To nie jest tak, że ten balsam jest zły, bo na pewno się sprawdza na zdrowszych włosach, jednak z moimi wysokoporami się nie polubił, jest dla nich za słaby. Nie mogę powiedzieć, że po jego użyciu włosy były takie jak po samym myciu szamponem, ale dużo im do tego nie brakowało. Ciężkie do rozczesania, szorstkie i przesuszone na końcach. Tak wyglądały włoski po tym produkcie niezależnie od tego, czy przytrzymałam go 5 minut, 30 czy nawet godzinę. Zawsze po jego użyciu musiałam stosować dodatkowo odżywkę bez spłukiwania i dopiero wtedy włosy wyglądały w porządku i rozczesywało się je bez problemu.

Cena i dostępność:
Ja swoje opakowanie upolowałam w małej zielarni niedaleko moje szkoły, po 6.50zł. Produkty Bani Agafii, a także ten balsam są dostępne w sklepach internetowych, zielarniach, bądź mydlarniach.

Czy kupię ponowie?
Nie. Jednak nie zrażam się i zamierzam przetestować inne wersje balsamów Agafii :)

Jakie są wasze ulubione produkty od Bani Agafii?

Pozdrawiam, Julia. 

piątek, 6 listopada 2015

O dbaniu o moje szczotki do włosów

Witajcie kochane. Kiedyś, nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że szczotka również zasługuje czasami na porządne oczyszczenie. Kurz, produkty do stylizacji i wszystkie inne nieczystości zbierały się na niej, a ja czesałam włosy rozprowadzając na nich ten istny brudowy koszmar. Dlaczego i jak czyszczę swoje szczotki? Czytajcie dalej, a na pewno się dowiecie :)



Dlaczego powinnyśmy dbać o przyrządy, których używamy do czesania? 
Powód jest prosty: ogromne ilości bakterii, które zbierają się na nich znajdując tam idealne miejsce do funkcjonowania. Codziennie używamy szczotek i grzebieni, przeczesujemy nimi włosy przynajmniej raz dziennie, przechowujemy je w szafkach, pudełeczkach, często nosimy w torebce. Wyobraźcie sobie, z iloma bakteriami muszą się one spotkać w międzyczasie. Oprócz włosów, zanieczyszczeń z powietrza oraz kurzu i roztoczy, na naszych szczotkach znajdują się łój, naskórek, łupież, pot oraz produkty do stylizacji. Po co myć włosy, skoro rozczeszemy je taką brudną szczotką i wszystkie te substancje, których się pozbyłyśmy wrócą na nasze pięknie zadbane kłaczki? No właśnie :)

Jak często?
Zależy od rodzaju szczotki lub grzebienia jakich używamy. Częstotliwość mycia szczotki z naturalnego włosia na pewno powinna być większa od plastikowej Tangle Tezeer, czy grzebienia, dlatego że na włosiu szybciej zbiera się kurz. Ja osobiście staram się myć obydwie moje szczotki: Tangle Tezeer oraz rossmanowską "for your Beauty" z włosia dzika przynajmniej raz na dwa tygodnie i myślę, że jest to czas optymalny. 

Jak czyszczę moje szczotki?
1. Na początku używam wykałaczki, by usunąć większość włosów nagromadzonych na powierzchni szczotki. Oprócz wykałaczki można by też użyć grzebienia ze szpikulcem, przy plastikowych szczotkach również nożyczek.


2. Następnie włosie i ząbki moczę pod strumieniem ciepłej wody i nakładam szampon, zazwyczaj taki jaki aktualnie mam pod ręką w łazience (najlepiej z SLS).
3. Potem czyszczę dokładnie szczoteczką do zębów, a rozprowadzoną pianę zostawiam na kilka minut. Należy pamiętać, że drewnianych szczotek nie powinno na długo się zostawiać w wodzie bądź zupełnie mokrych, dlatego że drewno pęcznieje i moglibyśmy po prostu szybko je zniszczyć.


4. Po około 5 minutach opłukuję w letniej wodzie. 
5. Tangle Teezer jest już gotowa i można ją odłożyć do wyschnięcia (zawsze ząbkami do góry). 
6. Na szczotkę z włosia dzika nakładam jeszcze jakąś lekką odżywkę, by zmiękkczyć włoski. Po około 10 minutach ostatni raz ją spłukuję i odkładam na kaloryfer do wyschnięcia.


Dodatkowo
- Spotkałam się też z myciem plastikowych szczotek i grzebieni w roztworze z sodą oczyszczoną. Taką miksturę przygotowujemy z 1 szklanki wody, 1 łyżeczki sody oraz 1 łyżeczki szamponu.

- Po umyciu naszych przyrządów można je też zdezynfekować. W tym celu możemy użyć wody utlenionej, spirytusu salicylowego, bądź nawet wody z octem.

Dlaczego warto?
Warto czyścić nasze szczotki i grzebienie, ponieważ nie narażamy w ten sposób naszych włosów na spotkania z ogromnymi koloniami bakterii. Z resztą zanieczyszczona, obklejona lakierem i włosami szczotka, świadczy tylko o nas i o naszej higienie.

A wy nie zapominacie o czyszczeniu przyrządów do włosów jakich używacie? :-)

Pozdrawiam gorąco, Julka.

niedziela, 1 listopada 2015

Niedziela dla włosów (4) Urozmaicona pielęgnacja + test nowej,biedronkowej odżywki

Witajcie! Ten tydzień, jak i dwa poprzednie nie należał do najlepszych, a następny zapowiada się jeszcze bardziej zabiegany, więc znając życie nie będę miała ochoty, ani chwili na dopieszczenie włosów, tak więc w niedzielę postanowiłam urządzić im małe spa.


Na początek, podgrzałam około jedną łyżkę olejku sesa i nałożyłam go na zwilżone wcześniej włoski oraz skórę głowy, a następnie zawinęłam je folią i ubrałam czapkę. Bez szczelnego kompresu prawdopodobnie nie udałoby mi się wytrzymać nawet godziny z tym olejem na włosach, dlatego że jego zapach jest okropny, jak dla mnie nie do zniesienia. Ciężki, orientalny, bardzo nieprzyjemny, unosi się w łazience jeszcze jakąś godzinę po użyciu pomimo wietrzenia. Ale czego nie robi się dla włosów, gdyby efekty po nim nie były zawsze tak genialne, prawdopodobnie zginął by gdzieś i wcale bym za nim nie tęskniła. W czapie chodziłam około trzech godzin.


Następnie w celu zemulgowania olejku, dołożyłam maski Kallos Pro-tox na około 20 minut. Po upłynięciu tego czasu przystąpiłam do kolejnego kroku - peelingu cukrowego. Ostatni wykonywałam trzy tygodnie temu, więc jak najbardziej przyszedł na niego czas. Cztery łyżki cukru zmieszałam z dwoma łyżkami szamponu ISANA Med Urea 5%. Był to zdecydowanie udany mix, konsystencja mi odpowiadała, a cukier się szybko nie rozpuścił. Masaż wykonywałam około 8 minut, następnie włosy spłukałam trochę cieplejszą wodą niż zawsze, żeby cukier się szybko rozpuścił.


Na odsączone z wody włosów postanowiłam po raz pierwszy nałożyć moją nową odżywkę z Biedronki, Argan Professional do włosów suchych, nawilżenie i połysk. Przy nakładaniu, poczułam kolejny tego dnia kadzidlany, nieprzyjemny i mocny zapach... Pewnie niektórym by się spodobał, ale jak dla mnie jest trochę męczący, choć nie tak bardzo jak oleju sesa. Odżywkę przytrzymałam na włosach około 40 minut.
Moje podejście do niej było nijakie, ze względu na parafinę i alkohol w składzie, jednakże już przy spłukiwaniu poczułam jedwabistą gładkość i miękkość. Bałam się, że alkohol może odrobinę wysuszyć moje kłaczki, jednak nic takiego się nie stało, wręcz przeciwnie. Włoski były wspaniale nawilżone, schły o wiele dłużej niż zazwyczaj. Problemu z rozczesaniem nie miałam żadnego, jeśli mam być szczera, dawno moje włosy nie były tak bardzo miękkie i mięsiste. Dzięki peelingowi skóra głowy jest świetnie nawilżona, a włosy odbite u nasady. Niedzielę zaliczam do udanych :)


Jeszcze trochę wilgotne :)

 A jak wasze niedziele? Znalazłyście czas na pielęgnacje? :)